Kendimi nasıl daha iyi geliştirebilim nerden başlamak gerek

Cevaplandı Cevaplandı

Yaşa ve eğitim durumuna göre değişiklik gösterir bu durum. Örneğin liseye gidiyorsan bol kitap okuyrak başlayabilirsin. Üniversitedeysen bi yazılım dili veya yabancı bir dil öğrenebilirsin. Kısacası kendini geliştirmenin sınırı yok. Bu gün dünden daha farklı ve daha çok şey yapman bile kendini geliştirme yolunda büyük adımlar atmak demektir.

Öncelikle kendini taniman lazım. Her insan kitap okumayı sevmek zorunda değil. Eğer seviyorsan hoşuna gidecek kitaplarla ya da direkt dünya ve Türk klasikleriyle başlayabilirsin. Okudukça kendini iyi hissedersin. Kitapları satın almak zorunda değilsin İnternetten bulabilirsin ya da alacaksan da bir sürü siteyi araştırıp en ucuzlarini bulabilirsin ki genelde klasik kitaplar ucuz olur. Kitap okumayı sevmiyorsan film izleyebilirsin. Hem kendini geliştirecek sana bir şeyler katacak filmleri hem de zevk alacağın filmleri seçmelisin. Belki şiir seviyorsundur. Bir kaç şiir okuyarak kesfedebilirsin.

Oncelikle artik gunumuzde en onemli sey bir yabanci dil. Yabanci dil olduktan sonra bazen yapacagin is bile onun etrafinda sekilleniyor. Kendini gelistirmek icin ingilizce ogrenmekten baslayabilirsin.

Cevabınızı eklemek için Giriş yapmalısınız

Sorunuzu sorun, soruları cevaplayın ve para kazanın.