neden şubat 28 çeker

yiğityiğit pamuk
#Rastgele
Aleynanur Badge
Aleynanur Baş

ya bunun icin bircok farkli gorus var ama en yayginlari sunlar diye biliyorum ilki su normalde yil martla baslar sezarin adini temmuz ayi tasiyor (july) ve 31 gundur sezardan sonra gelen hukumdar august agustos ayinin 30 cekmesini yediremez ve son ay olan subattan gun aldirir bu yuzden temmuz agustos 31 ceker diger olay bilimsel bir aciklama yorungemiz eliptiktir 3 ocakta dunya gunese en yakin 4 temmuzda da en uzak konumda oluyor kislar cabuk geciyor cunku dunya gunese yakin olunca hizlaniyor bu yuzden subattan gun eksiltip agustosa ekliyorlar yaz aylarinda dunya gunese uzak hizi daha az diye

0
Hdhfhdhf Badge
Hdhfhdhf Bfnfbf

Bunun üzerine astronomlar, yılın son ayı olan şubattan bir günü alıp, ağustos ayına ekler. Böylece 30-29 gün döngüsü yaşayan şubat ayı 29-28 gün olarak belirlenir. Şubat, yıl Mart ile başladığı için Roma takviminin son ayı idi.

0
Nisa
Nisa Bacaksız

Bu takvime göre bir yıl 365 gün sürer ve her yıldan 6 saat artar. Artan bu saatler her 4 yılda, bir gün eder ve yıla eklenir. Böylece bir yıl, 4 yılda bir 366 güne çıkar. Ortaya çıkan fazladan bir gün de şubat ayına eklenir.

0
Cevapla ve para kazan: Nasıl çalışıyor?

Cevabınızı eklemek için Giriş yapmalısınız

Sorunuzu sorun, soruları cevaplayın ve para kazanın

Diğer sorular