Kelimeyi tefit ne dir?

SelmaSelma Öz
#İslam ve dinler
Mehtap
Mehtap Öz

Kelimel-i tevhit eşhedü enla ilahe illaAllah ve eshedü enla muhammedun resullullah. Lailhe illah demektir yani Allahtan.başka ilah yoktur.Muhammed mustafa(s,a,v)onun kulu ve elçisidir.demektir.kelimeyi tevhide buyirun kardeşler o zaman hep.birlikte getirelim kelimeyi tevhit.eşhedu enla.ilahe illallah ve esşhedu enla muhammedun abduhu ve resulullah.amin Yarabbi alemin.büyüksün Allahim .çok şükür

0
Berra
Berra M.

Üstte ki arkadaş kelime-i tevhid sormuş ama cevap veren arkadaş kelime-i şehadeti kelime-i tevhit sanarak söylemiş sanırım kelime-i tevhid la ilahe illallah Muhammeden rasulüllah (Allah tan başka ilah yoktur ve Muhammed onun elçisidir ) demektir kelime-i şehadet ise eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve rasulühü ( ben inanırım ki Allah'tan başka ilah yoktur ve ben inanırım ki Muhammed onun kulu ve elçisidir) demek arkadaşlar.

0
Şahika
Şahika Ekinci

Kelime-i şehadet "Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü" biçiminde okunur. Kelime-i tevhidin Türkçe karşılığı ise "Allah'tan başka tanrı yoktur, Hz Muhammed Allah'ın elçisidir" biçiminde çevrilir. Kelime-i tevhid, inanç esaslarının özünü meydana getiren cümlelerden bir tanesidir.

0
Cevapla ve para kazan: Nasıl çalışıyor?

Cevabınızı eklemek için Giriş yapmalısınız

Sorunuzu sorun, soruları cevaplayın ve para kazanın

Diğer sorular