Yaşlanınca saçlar neden beyazlar

HÜRRİYETHÜRRİYET PASLI
#Sağlık
Burak
Burak Gök

Saç zaten beyazdır saça renk veren melanin pigmenti yaş ilerledikçe üretimi azalır ve renk veremez bu yüzden saçlar yaş ilerledikçe beyazlar ama bazı insanlarda olmayabilir mesela bazı insanlar da erken yaşta saç beyazlama sorunu yaşayabilir bunun sebebi de genetik olması yani bu olay hem yaşla hem de genetik olarak açıklanabilir

0
Arif
Arif avaz

çünkü türkiyede yaşıyoruz ve genel olarak hormonel açıdan saçlarımız beyazlar mesela bi arkadaşım var adı ali onun saçları 15 yaşında olmasına eagmen genelde hep beyaz bu soruyu ona sordugumda bana babasının da saçlarının beyaz oldugunu ve aile olarak genetik oldugunu söylüyor bence haklı ve unutmadan tekrardan tr deyaşıyoruz.

1
Emir
Emir Karabunar

AÇIKLAMA

saçların temel rengi zaten beyazdır saça doğal rengini veren pigmentin adı melanindir

melanin vucuta doğmadan once oluşur yaş ilerledikce azalır

melanin kapasitesi azaldıkça bu durum saçta beyazlaşmaya sebep olur

Nedenleri

1. B12 Vitamin Eksikliği

2. Tiroit fonksiyonlarında sorun olması

3. Fazla Aburcubur Tüketmek

4. Sürekli Stres ve Endişe yaşamak

0
Yasemin
Yasemin Elms

İnsan bedeni yaşlandıkça saçlarda ve sakallarda ağarma görülür. Bunun nedeni ise, saçların renginden sorumlu olan pigmentin zamanla melanin üretim kapasitesinin azalmasıdır. Melanin üretim kapasitesi ve melanin miktarındaki azalma da saçlarda beyazlamaya neden olur.

Saç beyazlaması yaşlılık belirtileri olarak kabul edilir. Saçların beyazlaması yaşlanma ile birlikte görülen bir süreçtir.

0
✔ Cevaplandı

Cevabınızı eklemek için Giriş yapmalısınız

Sorunuzu sorun, soruları cevaplayın ve para kazanın

Diğer sorular