ahmet hamdi tanpınarın ilk eseri nedir?

zeynepzeynep Beyza
#Edebiyat ve dil
Alperen
Alperen Kuzgun

İlk romanı mahur beste bin dokuz yüz kırk dört te ülkü dergisinde yayımlandı. En önemli eseri beş şehirdir ve bin dokuz yüz kırk altı yılında kitap haline getirilmiştir. Huzur romanı bin dokuz yüz kırk sekiz yılında Cumhuriyet gazetesinde duzenlendikten sonra bin dokuz yüz kırk dokuz yılında kitap haline getirilmiştir.

0
Cen
Cen Çen

Ahmet Hamdi Tanpınar'ın ilk eseri şudur:
İlk romanı Mahur Beste 1944'te Ülkü dergisinde tefrika edildi. Tanpınar'ın önemli çalışması Beş Şehir, 1946'da kitaplaştı. Huzur romanı 1948'de Cumhuriyet'te tefrika edildikten sonra büyük değişikliklerle kitap haline getirilip 1949'da yayımlandı.Şiir, roman ve yazılarının yanısıra İstanbul, Bursa, Ankara, Erzurum ve Konya kentlerini doğal, tarihsel ve kültürel yapılarıyla anlattığı 1946'da basılan "5 Şehir" önemli eserleri arasındadır.

0
Ekin
Ekin Ekin

İlk romanı Mahur Beste 1944'te Ülkü dergisinde tefrika edildi. Tanpınar'ın önemli çalışması Beş Şehir, 1946'da kitaplaştı. Huzur romanı 1948'de Cumhuriyet'te tefrika edildikten sonra büyük değişikliklerle kitap haline getirilip 1949'da yayımlandı

0
Cevapla ve para kazan: Nasıl çalışıyor?

Cevabınızı eklemek için Giriş yapmalısınız

Sorunuzu sorun, soruları cevaplayın ve para kazanın

Diğer sorular