Duygusuz ve bencil insanlar neden hep her konuda kazanıyor ve bukadar zenginler?

PınarPınar Sözer
#Rastgele
Ayşe sena
Ayşe sena Lök

Bu soruyu bugün avm otoparkında annemleri beklerken kendime sordum ve uzun uzun düşündüm.Bu işin bi adaleti olduğuna inanmıyorum,doğruyu iyiyi ve güzeli yapmaya çalıştıkça hep ikinci planda kalıp mal gibi başkalarının hayatını izliyoruz. Yırtık olup çok isteyip,kural kaide tanımamamız gerekiyor. Hayat iyi olana,o kadar da iyi davranmıyor.

1
Cüneyt
Cüneyt Gümüş

Bence onların birilerine inanmak gibi ya da başkaları için sorumluluk almak gibi bir derdi yok.Sadece kendi hayatları için çabaladıklarından belki de bu yüzden bize öyle geliyor olabilir.Aslında belki de en baştan yapmamız gereken budur.Sadece kendiniz için ne kadar çabaladığınız sadece kendiniz için çabaladığınızda ne kazandınız?

0
Aleynanur Badge
Aleynanur Baş

insan muhtaçtır bir başkasının peşinden koşmaya istediğini elde etmeye çalışmaya. duygular ne yazık ki bir zayıflıktır. ne hissettiğini neye zaafın olduğunu düşmanın bilmezse seni alt edemez demektir. bu yüzden duygularını gizleyen insanlar kazanır. bencillik ise her insanda olması gereken bir şeydir. iki hayatımız vardır ikincisi farkında olunca başlar bencil olup kendi isteklerini önemsemek, başkalarının duygu ve düşünceleriyle seni üzemeyeceği bir dünya yaratmak demektir. işte zenginliğin altın kurallarından biridir bunlar.

0
Cevapla ve para kazan: Nasıl çalışıyor?

Cevabınızı eklemek için Giriş yapmalısınız

Sorunuzu sorun, soruları cevaplayın ve para kazanın

Diğer sorular