Ağız kokusunun giderilmesi için ne yapmak gerekir

Ağız kokusunun giderilmesi için ne yapmak gerekir - Cevaplandı Cevaplandı
Ağız kokusunun giderilmesi için ne yapmak gerekir | Cevap TR

Agız kokusunu giderebilmek için n e yapılması gerekir ? Benim bu soruya cevabım : aaa açıkçası tam olarak bilemiyorum evet , çok fazla yöntem var ama hangisi işine yarar ? Yada yaramı ? , Zarar verir mi ? Bilemem yani zarardan kastım mide bulanır mi fln yani şöyle bı ornek vereyim karanfil suyu ile ben agazimi calkaliyorum biraz garip ve iğrenç bı tadı oluyor ama birazda olsa kokuyu geçiriyor ve bende biraz aslın da baya b i r mide bulantısı yapıyor.
Neyse geleliiim net cevaplarsa önce ağız kokusu neden olur ?
-fircalanmayan , ağız ve diş ipi kullanılmayan dişler de gıda parçaları kalmaktadır dişler arasında kalan yemek parçacıkları diş etleri ve diş etleri çevresi birde dilde bakteriye sebebiyet vermektedir ve bu olay agizin kötü kokmasina yol açar . Cozum önerileri olarak ta Anti bakteriyel gargara bu olaya biraz çözüm olabilir . Maydonoz cignemekte geçici de olsa bir çözümdür .
-tarcinda ağız kokusunun giderilmesine yardımcı bir etkendir . Aynı zamanda ağızdaki koku yapan bakterilerin azaltiminda yardımcı olmaktadır. Bunlar biraz geçici çözüm önerileri fakat bazilqri ise yarar mı ? Bilemem ama gecicide olsa tarçını denemiştim ve kısa sürede olsa ise yaramışti bende ama net kesin çözüm arıyorsa öncelikle v e kesinlikle dişlerini düzenli fırçalayarak baslayabilirsin , dişleri fırçalarken arka tarafı tırtıklı fırçalarla dilinide temizlemek dilinde oluşan kötü kokuya sebebiyet veren bakterileri de temizlemiş , kurtulmuş olursun aynı zamanda temizlerken diş ipi kullanmanızda öneririm bazen arada kalan gıdalari çıkartmaya kurdan da daha çok yardımcı oluyor. Naneli şeker veya sakız ve bol su.

  • 🛑 Kötüye Kullanım Bildir
  • 🔗 Bağlantıyı kopyala

Cevabınızı eklemek için Giriş yapmalısınız

Sorunuzu sorun, soruları cevaplayın ve para kazanın.