Murphy Kanunları'na inanır mısınız?

Murphy Kanunları Cevaplandı
Murphy Kanunları'na inanır mısınız? | Cevap TR

Murphy kanunlari 'na inanır mısınız ? Bu soruya benim cevabım :
- cevabına öncelikle murphy kanunlari 'nin n e olduğu nu anlatmakla başlayayım :
-oncelikle murphy kanunlari ; Amerikalı mühendis Edward A . Murphy jr . Tarafından başarısızlıklar ve hatalar kaynaklarinin karmaşık sistemin de ,sistemlerin de incelenmesi üzerine ortaya konulan özdeyişler dur . Murphy kanunlarının temeli ş u söze dayanır ;
- eğer bır işi halletmek için birden fazla olasılık gerçekleşecek , ve bir den fazla olasılık var ise b u olasiliklardan biri istenmeyen sonuçlar , veya istenmeyen felaket lere sebep olucak felaketler doguracaksa kesinlikle bu olasılık gerçekleşecektir . Aslen Finagle kanunu olarak geçen v e daha çok yaygın olan , yaygın olarak bilinen bir söz ise soyledir :
- Ters gidebilecek olan her şey ters gidecektir . Örneğin kendi acimdan söylemek gerekirse ben bu söze çok fazla inanıyor , ve yaşıyorum ters gitme olasılığı varsa net ters gidiyor yani bazen inanasim gelmese bile durum ve sartlar bazen insana inandirabiliyor .
Her neyse bu parola modern teknikte analatik ölçüt olarak hataları önleme , önüne geçme stratejisi olarak kullanılır ve görünen en esprili ; ama aslında ciddi bir temel üzerine oturturul muş bir kanundur . Bazı murphy kanunnlari :
- 1 . Birşeyin olma olasılığı ,isteme olasiligi ile ters orantilidir . Buna hiç istemediğiniz olayların olması , seediginiz biriyle aynı gurupta ,ortamda yer almak gibi örnek verilebilir .
2 .ne zaman birşeyden vaz geçerseniz vazgeçtiğini obsey size gelir

  • 🛑 Kötüye Kullanım Bildir
  • 🔗 Bağlantıyı kopyala

Murphy kanunlarına inanırım çünkü gerçekten doğru ama yazılı olmayan genel kurallar olduklarına inanıyorum. Mesela kovaladığı bir şeyi asla elde edemeyip ondan vazgeçtiğinde sana geldiği kuralı gibi

  • 🛑 Kötüye Kullanım Bildir
  • 🔗 Bağlantıyı kopyala

Cevabınızı eklemek için Giriş yapmalısınız

Sorunuzu sorun, soruları cevaplayın ve para kazanın.