Uzayın sonu var mı?

Uzayın sonu var mı? - Cevaplandı Cevaplandı
Uzayın sonu var mı? | Cevap TR

Uzayın bir sonu var mı ? Benim bu soruya cevabım :
- yani kişisel ,şahsi açıdan bence uzayın belirli bi sonu yok demek istesem de bir yandan bu düşünce çok karmaşık gelmektedir . Çünkü yani nasıl desem ? Sonu olduğu dusunemiyorum ya varsa acaba kaç km uzaklıkta yada belki ışık yılı uzaklik ama sonsuz olduğunu dusunmekte uçsuz bucaksız bir çıkmaza götürüyor insanı

Uzayın bir sonu var mı ? Sorusu insanlar tarafından belki de en çok tartışılan konudur . ( Olmayabilir de ama bence oyle )
- bazilarina göre uzayın bir sonu yok ,uzay bitmiyor çünkü uzay gittikçe genişliyor ve uzuyor hatta ışık hızından bile hızlı bir şekilde . Bizim bakış acimiza göre
- uzay bizden yaklaşık doksan üç milyar ( 93) ışık yılı uzaklıkta sona eriyor ancak bu evrenin sonu değil .
Sadece ne kadar uzağı görebiliyoruz ne kadar uzağa ulaşabildiğimiz in gostergesidir sadece . Diğer bir yandan ise
- kozmologlar uzayın sınırsız olduğunu düşünüyorlar ( yani belli bir yönde ilerleyip geri dönmek sizin sonsuza kadar gidebiliriz ) fakat evrenimizin , uzayın bir sonu olduğu sonlu mu sonsuz mu ? Olduğuna dair bilimsel bir kanıt bulunamamış,kanıtlanmamış tır . Einstein kendi kütle çekim kuramında evrenin sonlu ve mükemmel bir üç boyutlu ( 3 D ) küre olabileceğini söylemistir . Bazılarına göre ise:
- gözlemlenebilir Evren galaksimizi merkez aldığınız da 46 ,6 milyar ışık yılı çapında bir dairedir Yani bildigimiz evren 93 . 2 milyar ışık yılı çapında bir küredir.

  • 🛑 Kötüye Kullanım Bildir
  • 🔗 Bağlantıyı kopyala

Cevabınızı eklemek için Giriş yapmalısınız

Sorunuzu sorun, soruları cevaplayın ve para kazanın.