Kurumuş gülü nasıl saklanabilir

Kurumuş gülü nasıl saklanabilir - Cevaplandı Cevaplandı
Kurumuş gülü nasıl saklanabilir | Cevap TR

Kurumuş gül nasıl saklanır diye sorulunca benim aklıma gelen ilk şey ters çevrilmiş güller oluyor. Öncelikle güllerin kurutulmasından bahsetmek istiyorum. Özellikle özel günlerde daha çok karşımıza çıkıyor güller. Çünkü sevginin ve özellikle aşkın sembolü olarak görülüyor.
Hoş görüntüleri ve hoş kokularıyla da pozitif bir enerji yaydığı kesin. Ama güller çok çabuk solan çiçeklerden biridir. Ama kuruşa ya da solda bile çeşitli alternatiflerle yeniden hayat bulabilirler. Tabii ki doğru kurutma ile. Duvar süsü gibi bir çok farklı şekilde dekor olarak evinizi veya odanızı süsleyebilirsiniz.

Gülleri kurutmak için ilk yöntem ise asılı tutmak.
Eğer kurutmak istediğiniz güller bir demet halinde ise o gül denetimi hiç bozmayın. Zaten şekil almış gül demetini bozmak yerine sap kısmına sıkı ve sağlam bir iple bağlayın.
Kuru, karanlık ve serin bir odada yüksek olmasına gerek yok, bir yere sap kısmına bağladığınız ipten güller aşağı bakacak şekilde asın. Böylece gulleriniz bozulma olmasan guzel bir şekilde kuruyacaktır.
İkinci yöntem ise tabii ki en başta herkesin aklına gelebilecek olan kitap yöntemi. Bir cicek veya gül aldığımızda aklımıza ilk gelen saklama alanı nedense kitap sayfalarının arasına saklamak oluyor. Bu yöntem ile de gülü istediğiniz şekilde saklayıp kurabilirsiniz. Üçüncü yöntem olarak gliserin de gülleri kurutmak için kullanılır. Bir çay kaşığı gliserini bir yemek kaşığı su ile karıştırın. Gülleri temiz bir beze yayın.

Daha sonra hazirlanan karışımı güllerin üstüne serpiştirin. Güller önce terleyecek ardından kurumaya başlayacaktır. Dördüncü yöntem ise oldukça etkili olan silisyum kullanmaktır. Gülleri silisyum ile kaplayıp mikro dalgaya koyun. 1 dakika boyunca mikro dalgayı çalıştırın. Bu yöntemi dikkatli bir şekilde uygulayın.

  • 🛑 Kötüye Kullanım Bildir
  • 🔗 Bağlantıyı kopyala

Kurumuş gül nasıl saklanır ? Sorusuna cevabım
Bence en iyisi epoksi ile kaplamak

  • 🛑 Kötüye Kullanım Bildir
  • 🔗 Bağlantıyı kopyala

Cevabınızı eklemek için Giriş yapmalısınız

Sorunuzu sorun, soruları cevaplayın ve para kazanın.