Otururken sallanıyormuş gibi hissetmek, Deprem?

Otururken sallanıyormuş gibi hissetmek, Deprem? - Cevaplandı Cevaplandı
Otururken sallanıyormuş gibi hissetmek, Deprem? | Cevap TR

Bu his, deprem etkileri nedeniyle de ortaya çıkabilir. Deprem sırasında veya sonrasında insanların dengesi bozulabilir ve bu durum, otururken veya ayakta dururken sallanıyormuş gibi hissetmelerine neden olabilir. Aynı zamanda, deprem sonrasında insanların stres seviyeleri de yükselebilir ve bu da benzer hislere neden olabilir. Eğer deprem sonrasında bu tarz bir hisse sahipseniz, rahatsız hissettiğiniz süre boyunca dinlenmeniz ve yeterli su içmeniz önerilir. Eğer bu hisler devam ederse veya daha kötüleşirse, bir doktora başvurmanız önerilir.

  • 🛑 Kötüye Kullanım Bildir
  • 🔗 Bağlantıyı kopyala

Deprem bölgesinde olan kişiler için bu depremin ardından korku ve endişe yaysa da bu durum gün geçtikçe sürekli olması nedeniyle alışkanlık haline geliyor ve bir süre sonra içinizdeki korku da hafiflemeye başlıyor.
Bu durum yani deprem olmasa bile sallanıyormuş gibi hissetmek depremin kişi üzerinde oluşturduğu stres ve endişeden kaynaklı oluyor. Bu yüzden deprem sonrası terapi veya danışmanlık almakta yarar var. Psikolojik olan bu his de bir süre sonra geçecektir.

  • 🛑 Kötüye Kullanım Bildir
  • 🔗 Bağlantıyı kopyala

Cevabınızı eklemek için Giriş yapmalısınız

Sorunuzu sorun, soruları cevaplayın ve para kazanın.