Ramazan ayında hangi duaların okunması önerilir?

Ramazan ayında hangi duaların okunması önerilir? - Cevaplandı Cevaplandı
Ramazan ayında hangi duaların okunması önerilir? | Cevap TR

Ramazan ayı, duaların kabul olması için en uygun zamanlardan biridir. Bu ayda okunabilecek birçok dua vardır. Bazı örnekler şunlardır:

İftar Duası: Allah'ım! Bu orucu senin rızan için tuttum, sana inandım ve sana güvendim. Senin rızan için yedim, içtim. Artık bu orucumu kabul et.

Sahur Duası: Allah'ım! Bu sahurda sana inanarak, senin rızanı gözeterek, senin nimetlerinden yiyip içerek oruç tutuyorum. Orucumuzu kabul buyur, bizi affet.

Teravih Namazı Sonrası Dua: Allah'ım! Bu geceki teravih namazını kabul buyur. Beni affet ve rahmetinle muamele et. Bütün Müslümanları af ve mağfiretine mazhar eyle.

Kadir Gecesi Duası: Allah'ım! Sen çok affedicisin, affı seversin. Beni mağfiret et, rahmetinle muamele eyle. Kadir Gecesi'nde beni bağışla.

İmsak Duası: Allah'ım! Bu sabahın bize getireceği hayrı, bereketi, af ve mağfiretiyle bizleri muamele eyle. Bizleri güzel bir şekilde yönet ve bizi kötülüklerden koru.

Bu duaların yanı sıra, Kuran-ı Kerim okumak ve zikirlerde bulunmak da Ramazan ayında manevi kazanımlar elde etmek için yapılacak iyi uygulamalardandır.

  • 🛑 Kötüye Kullanım Bildir
  • 🔗 Bağlantıyı kopyala

Cevabınızı eklemek için Giriş yapmalısınız

Sorunuzu sorun, soruları cevaplayın ve para kazanın.