Ukrayna Rusya savaşında Türkiye kimi desteklemesi gerekir sebepleri nelerdir

Ukrayna Rusya savaşında Türkiye kimi desteklemesi gerekir sebepleri nelerdir - Cevaplandı Cevaplandı
Ukrayna Rusya savaşında Türkiye kimi desteklemesi gerekir sebepleri nelerdir | Cevap TR

Türkiyenin tutumu olmaması gerek çünki taraf seçerse ekonomi diye bişey kalmaz dahada dipleri oynarız tarafsız kalıp ara bulucu olursa da belli bir aüre kriz devam eder fakat doların nabzını tutmak şartı ile yoksa bu savaşta en zararlı ve batık türkiye çıkar oda batının işine gelir çünki dışardan türkiye yıkılmaz bi güç içerden yıkabilirsen yıkılır ve şuanda zaten son çeyrek oynanıyo türkiyede bazı şeylerin değişip filizlenmesi gerek kısaca rusya ukraynadan önce milletiniz ne yapıyo o önemli

  • 🛑 Kötüye Kullanım Bildir
  • 🔗 Bağlantıyı kopyala

Türkiye'nin uluslararası sistemde hem coğrafi hem de siyasi olarak önemli bir yeri vardır. Bu da doğu ile batı arasındaki köprü görevi görmesinden anlaşılmaktadır.

Türkiye'nin nötr bir tutumu olması gerekir ve bununla beraber kendi çıkar ve güvenliğini gözeterek hareket etmelidir. Şuan ki herhangi bir tutumu daha büyük kargaşaya ve sorunlara yol açabilir. Bunun yanı sıra kendi iç meselelerinde de yaşadığı aksaklıklar ve sorunlar nedeniyle takınacağı bir tutum veya yanlış bir karar doğrultusunda kendi iç işlerinde de kargaşaya sebebiyet verebilir.

  • 🛑 Kötüye Kullanım Bildir
  • 🔗 Bağlantıyı kopyala

Cevabınızı eklemek için Giriş yapmalısınız

Sorunuzu sorun, soruları cevaplayın ve para kazanın.