Cinsel taciz nedir?

Cinsel taciz nedir? - Cevaplandı Cevaplandı
Cinsel taciz nedir? | Cevap TR

Kişinin rızası olmayan bir davranış ile cinsel manası taşıyan bir davranışla kişinin cinsel özgürlüğü ihlal edilmesidir , cinsel taciz bir suçtur

  • 🛑 Kötüye Kullanım Bildir
  • 🔗 Bağlantıyı kopyala

Cinsel taciz, bir kişinin cinsel davranışlar veya sözlü ifadeler kullanarak başka bir kişinin isteği dışında cinsel temasına veya cinsel ilişkiye girmeye çalışması veya zorlamasıdır. Bu tür davranışlar, fiziksel temas, sözlü taciz, cinsel şakalar, tehditler veya diğer şekillerde olabilir.

Cinsel taciz, kurbanın cinsiyeti, yaşam tarzı, giyim tarzı veya herhangi bir diğer özelliği ile ilgili olabilir. Bu davranışlar, istenmeyen, korkutucu, tehditkar, rahatsız edici ve aşağılayıcı olabilir ve kurbanın psikolojik, duygusal ve fiziksel sağlığını olumsuz etkileyebilir.

Cinsel taciz, özellikle kadınlar ve çocuklar arasında yaygın bir sorundur, ancak erkekler de cinsel tacize maruz kalabilirler. Cinsel taciz, cinsel suçların bir türüdür ve yasalar tarafından suç kabul edilir. Cinsel taciz suçlarına karşı hukuki yollardan yardım alınabilir ve mağdurun korunması için çeşitli tedbirler alınabilir.

  • 🛑 Kötüye Kullanım Bildir
  • 🔗 Bağlantıyı kopyala

Cevabınızı eklemek için Giriş yapmalısınız

Sorunuzu sorun, soruları cevaplayın ve para kazanın.