Nasıl en uygun tatil rotasını seçebilirim ve tatilimde en iyi deneyimi nasıl yaşayabilirim?

Nasıl en uygun tatil rotasını seçebilirim ve tatilimde en iyi deneyimi nasıl yaşayabilirim? - Cevaplandı Cevaplandı
Nasıl en uygun tatil rotasını seçebilirim ve tatilimde en iyi deneyimi nasıl yaşayabilirim? | Cevap TR

En uygun tatil rotasını bütün imkan ve fırsatları değerlendirmekle başlayarak araştırabilirsin. Mesela ilk olarak yapman gereken kesinlikle önce nerede tatil yapmak istediğini seçmek. Orayı kendine tatil merkezin olarak belirle. Ardından sectigin tatil merkezinin yanında bir de görmek istediğin gitmek istediğin konumu yakın veya yol üstü güzergahında olan gibi gibi sebeplerle görmek ve gezmek istediğin noktaları da tatil listene eklemelisin. Bu tatil noktalarını göz önünde bulundurarak gideceğiniz tatil merkezine olan yol güzergahına öncelikle haritadan bak. Yol eğer Deniz yoluyla gitme imkanı sunabiliyor ise Deniz tasitlariyla gitme fırsatlarını, gezi turlarını veya tekne turlarını inceleyebilirsin. Eğer çok fazla dağlık taşlık ve karayolunda gidilirse hem fazla zaman alacak hem de yolu uzatıp sıkıcı hale getirecekse havayolunu düşünebilirsin. Direkt ve alternatif uçuşları kontrol edebilir direkt olarak istediğin yere varabilirsin. Ya da aktarmalı uçuşlarla gezecegin yerlerin listesine belki de yeni yerler ekleme şansın olur. İmkan ya da fırsat dahilinde bunları yapamayacaksan o zaman karayolunu dikkatle araştır. Bir çok alternatif otobüs veya araç seçeneği var. Hatta yol arkadaşı olup bütçeyi bölüşerek yola devam edecegin seçenekler dahi mevcut. Ama güvenlik açısından benim şahsi olarak önerdiğim bir yol değil. Otobüs güzergahlarına mutlaka bakmalısın, gidiş yolu ve mola verdiği yerler önemli. Gittiğin mevsim ve hava şartlarına göre bazen yolculuk çekilmez olabilir. Buna dikkat et. Ya da belki uzun yol seviyorsun ve gitmek istediğin yere demiryolu mevcut. O zaman kesinlikle bir tren yolculuğu yapmalısın. Tek başına veya sevdiğin kişilerle birlikte tren vagonlarında bazen dışarıyı izleyerek bazen yemek vagonunda oturup hem bir şeyler yiyip çay içip keyif yaparak ya da telefon tablet veya bilgisayarında olan filmleri izleyerek yapacağın sinema keyfi eşliğinde yolculuk tahmin ettiğinden bile güzel geçebilir. Yanında yolluk getirebilir ve odamdan hiç çıkmadan kimse seni ve sizi rahatsız etmeden güzel bir yolculugun tadını çıkarabilirsiniz. Ya da belki trende başka kişilerle tanışır ve onlarla sohbet etmenin keyfine varırsınız.

Gel gelelim seçtiğimiz rotaya varış zamanına. Öncelikle nerede kalacağını kesinlikle ama kesinlikle önceden belirlenmiş ayarlamış hatta gerekirse rezervasyon bile yapmış olman gerekiyor. Çünkü ilk gideceğin yer orası olmalı, eşyalarını bırakmalı ve ufak bir yatak dinlenmesi yapmalısın. Duş alıp biraz dinlendikten sonra yolculuğun yorgunluğunu üstünden atmalı ve tatil icin dinç kalmalisin. Muhtemelen tatil için heyecanlı ve sabredemiyor olabilirsin ama dinlenmek ve yemekleri atlama. Yoksa istediğin zamanlarda yeterli enerji bulamazsın. Kalacak yerdeki imkanlaro öğren. Mutlaka bir kaç kişiyle iletişim kur hatta burada kaldığın günlerde yapacak aktivite fikirleri önerisi al, yenilecek yemekler, gidilecek mekanlar hepsi ayarlanmış olmalı
Hatta gün batımı, gün doğuşu izleyecegin noktalara kadar tek tek yazdığın bir liste tutman tatilinde en iyi deneyimi senin yaratmanı sağlayacak. Şimdiden iyi tatiller.

  • 🛑 Kötüye Kullanım Bildir
  • 🔗 Bağlantıyı kopyala

Cevabınızı eklemek için Giriş yapmalısınız

Sorunuzu sorun, soruları cevaplayın ve para kazanın.