Sizce matematik bir icat mıydı yoksa keşif mi? Yani matematik denilen şeyi biz mi oluşturduk yoksa o hep vardı da sonradan onu bulduk mu?

Sizce matematik bir icat mıydı yoksa keşif mi? Yani matematik denilen şeyi biz mi oluşturduk yoksa o hep vardı da sonradan onu bulduk mu? - Cevaplandı Cevaplandı
Sizce matematik bir icat mıydı yoksa keşif mi? Yani matematik denilen şeyi biz mi oluşturduk yoksa o hep vardı da sonradan onu bulduk mu? | Cevap TR

Bence matematik hem keşif hem de icat oluyor. Yani bazı şeyleri biz icat ettik ve bunun sonucunda da bazı gerçekleri keşfettik. Mesela sayılar birer icat , dört işlem ise kesiftir. Veya koordinat sistemi bir icat ve onun sayesinde ise parabol, türev , integral ise birer keşif.

  • 🛑 Kötüye Kullanım Bildir
  • 🔗 Bağlantıyı kopyala

Matematik çok önceden beri vardı . Ve hala keşfediğimiz pek çok fraktal , örgü tarzında nesneler var. Matematik keşfedildi . aynı fizik kimya gibi .. Mesela örnek verecek olursam 4. boyutta bir nesnenin matematiksel anlatımı mevcut ama 2d yüzeye yansıtılmış halinin tasviri ..Matematik her yerde ve bu olgularla kainatı tasvir etmemizi sağlıyor kısaca.

  • 🛑 Kötüye Kullanım Bildir
  • 🔗 Bağlantıyı kopyala

Cevabınızı eklemek için Giriş yapmalısınız

Sorunuzu sorun, soruları cevaplayın ve para kazanın.