Affedilmek bu kadar zor mu?

Affedilmek bu kadar zor mu? - Cevaplandı Cevaplandı
Affedilmek bu kadar zor mu? | Cevap TR

Yaptığın şeye ve kişiye göre affedilme süresi değişiklik gösterir. Kimi insan kolay affeder kimisi kolay kolay affetmez kimisi ise affetse bile unutma. Aff edilsen bile karşındaki insanın güvenini sarsmış, kabini kırmış olabilirsin. En iyisi böyle bir durumun hiç yaşanmamasını sağlamak. Böylece aff edilmek zorunda kalmazsın.

  • 🛑 Kötüye Kullanım Bildir
  • 🔗 Bağlantıyı kopyala

Yaptığın işe göre değişir sen mesela çok büyük bir şey yaptıysan yani şöyle düşün Mesela Sen Soyguncusun diyelim böyle gurubun falan var Büyük bir gurup araban falan var gurubunun sen gidiyorsun Banka soyuyosun diyelim sonra yakalandın diyelim Noluyo Mahkemeye demi Hakim senin yaptığın suça göre ceza veriyor sen banka sorduğun için 15 sene yatarsın belki ama normal bir bakkalı sorsan 5 sene yatarsın yani demek istediğim Yaptığın şeyin büyüklüğüne göre ceza alırsın Yaptığın işe göre Affedilirsin Her insan ikinci bir şansı hak eder Lakin Bazı şeylerinden affı yoktur kendine iyi bak Görüşürüz.

  • 🛑 Kötüye Kullanım Bildir
  • 🔗 Bağlantıyı kopyala

Bu yapılan hataya bağlı tamamen . Öncelikle aynı hatayı karşı taraf yapsaydı tepkimiz ne olurdu kolay affedebilir miydik onu düşünmek lazım .Tabi sadece yapılan hataya değil affedilmeyi beklediğimz kişinin karakteri de göz önünde bulundurulmalı .Bazı insanlar için affetmek son derece kolaydır ,bazıları için çok zordur . Ha bence birde hata yapma sıklığı da önemlidir . Mesela sevdiğimiz birinin bizden çok sık özür diliyor olması benim açımdan olumsuz bir durum , ne kadar çok özür diliyorsa o kadar hata yapıyor demektir. Affetmek kişinin kendi ruhsal ferahlığı için de iyidir . Biz hep affedelim.

  • 🛑 Kötüye Kullanım Bildir
  • 🔗 Bağlantıyı kopyala

Cevabınızı eklemek için Giriş yapmalısınız

Sorunuzu sorun, soruları cevaplayın ve para kazanın.