Kuran-ı Kerim'in değiştirilmeden günümüze kadar korunarak geldiğine inanıyor musunuz? Neden?

Kuran-ı Kerim Cevaplandı
Kuran-ı Kerim'in değiştirilmeden günümüze kadar korunarak geldiğine inanıyor musunuz? Neden? | Cevap TR

Kuranı kerimin degiştirilmeden günümüze kadar korunarak geldigine inaniyormusunuz?
Kuranı kerimin degiştirilmeden günümüze kadar korunarak geldigine inanmıyorum çünkü ne bileyim onca yıl afızfan agıza anlatılarak yapılmus yanii sonradan kitap haline getirilmiş ama yaxılı halleri olan kitqplarda bile degiştirilmiş te kuranı kerimd3 mi degişiklik olmayacak ki tabiki komple hızlı hızlı degil minik minik işte bir harfı bi kısmı ufak ufak fark ettirmeden degiştirildigibe inaniyorum

  • 🛑 Kötüye Kullanım Bildir
  • 🔗 Bağlantıyı kopyala

Kuranin günümüze kadar değişmeden gelmiştir bence çünkü savaşlarda birçok hafızın ölmesi üzerine kurani kerimin yok olma endişesiyle derilere kağıtlara kumaş parçalarina yazilan ayetler toplandi ve kitap olarak bir araya getirlidi günümüzde yanlişlik olmasin diyede kuarani kerimler basildiktan sonra hafızlar tarafından kontrol edilir yanliş yazilan kuranı kerimler tekrar düzeltilir.

  • 🛑 Kötüye Kullanım Bildir
  • 🔗 Bağlantıyı kopyala

Ben inanamıyorum ama bunu deyip de imanın şartlarından birini zedelemiş olmak da istemiyorum. Açıkcası kulağa pek doğru gelmiyor umarım ki korunmuştur ve tüm bilgiler bize değiştiirilmeden sunulmuştur. Bir yerden sonraki teslimiyet duygusu ortaya çıkıyor ve olayı by şekilde kabullenip devam etmek istiyorum. Gerçi her dinde olduğu gibi çalma,hak yeme,başkasının namusuna dil uzatma gibi temel insanı değerler hep var.

  • 🛑 Kötüye Kullanım Bildir
  • 🔗 Bağlantıyı kopyala

Cevabınızı eklemek için Giriş yapmalısınız

Sorunuzu sorun, soruları cevaplayın ve para kazanın.