Sizce sağlıklı yaşam için ne yapmak gerekir?

Sizce sağlıklı yaşam için ne yapmak gerekir? - Cevaplandı Cevaplandı
Sizce sağlıklı yaşam için ne yapmak gerekir? | Cevap TR

Sağlıklı yaşamak için önce fiziksel etkenlerden beslenme alışkanlığımızı, yediklerimizin kalitesini, doğallığını kontrol etmemiz gerekir. Rafine şekersiz, zararlı yağlardan uzak, dengeli beslenirsek eğer en azından bir başlangıç yapmış oluruz. Sporla da destekleyebiliriz bu durumu. Sonrasında da mental olarak yine kendimizi bir kontrol etmemiz gerekiyor. Toksik insanlardan zihnimizi arındırmakla başlayabiliriz buna. Çok düşünmek vesaire de bizi olumsuz etkiler.

  • 🛑 Kötüye Kullanım Bildir
  • 🔗 Bağlantıyı kopyala

Sağlıklı yaşam için beslenme çok önemli beslenmeye dikkat edersen hem fit bir şekilde yaşarsın hem de mutlu olursun insanın kendi fiziğini iyi görmesi baya mutlu ediyor. Başka bir sağlıklı yaşamak için yapmak gerekirse spor yapmak spor hem sağlıklı yapar hem de disiplinli yapar mesela ne zaman ne yiyeceğini falan dikkat etmen gerekiyor

  • 🛑 Kötüye Kullanım Bildir
  • 🔗 Bağlantıyı kopyala

Sağlıklı yaşam için önce stresten uzak durmka gerekir eğer hu en önemli şartı tamamlarsanız yediğiniz de içtiğiniz de size keyif verecektir. Daha sonra elinizden geldiği kadar hareket halinde olmak gerekiyor,sağlam kafa sağlam vücutta bulunur diye boşuma dememişler.ha beslenme konusuna gelince atalarınız ne yediyse sizde o şekilde beslenin çünkü dna da hala onların izine sahipsiniz. Onlara iyi gelen şeyler size de iyi gelecektir. Bakınız türkiyede süt önemli bir besindir fakat japonyada süt tüketimi oldukça azdır çünkü adamları rahatsız ediyorum vücutları alışmamış.

  • 🛑 Kötüye Kullanım Bildir
  • 🔗 Bağlantıyı kopyala

Cevabınızı eklemek için Giriş yapmalısınız

Sorunuzu sorun, soruları cevaplayın ve para kazanın.