Fatih Terim kaç yılında futbolu bıraktı?

Fatih Terim kaç yılında futbolu bıraktı?  - Cevaplandı Cevaplandı
Fatih Terim kaç yılında futbolu bıraktı?  | Cevap TR

Öncelikle Adana Ceyhan lı olan Fatih Terim'in kim olduğundan bahsetmek istiyorum. Fatih Terim Türk teknik direktör ve libero mevkiinde oynamış eski bir milli futbolcudur. Daha çok imparator lakabı ile bilinir.

En çok da Galatasaray ile olan bağıyla ünlü olmuş has adamlardan biridir. Fatih Terim'in futbol oyuncusu olarak da maçlarda oynadığı kariyeri ilk olarak Adana Ceyhanspor , Demirspor ve Galatasaray da oynadı.

11 yıl formasını giydiği Galatasaray da kayıtlara göre 317 maçtan 16 sında göle imzasını atmıştır. Fatih Terim Galatasaray da futbolcu olarak 1974 - 1975 ve 1978 - 1979 sezonlarında başbakanlık kupasını 1975 - 76 , 1981 - 82 ve 1984- 85 sezonlarında Türkiye kupasını , 1982 - 83 sezonunda ise Türkiye Süper kupasıni kazanmıştır. Fatih Terim 1985 yılında Galatasaray 'da futbol oynamayı bırakmıştır. Kariyerine teknik direktörü olarak devam eden Fatih Terim ilk teknik direktörlüğü MKE Ankaragücü ile başladı.

Daha sonra Göztepeyi çalıştıran Fatih Terim bir süre sonra Göztepeden istifa etti. Fatih Terim daha sonraki zamanlarda Türkiye ve Galatasaray ile bir kez çalıştıktan sonra İtalya'ya açıldı. İtalya'ya giden Fatih Terim fiorentina ve Milan'ı çalıştırdı. Hatta italyan taraftarlar Fatih Terim'i Grande Terim diye adlandırırlar.
Yaklaşık bir yıl süren İtalya macerasından sonra Türkiye'ye geri dönen Fatih Terim sırasıyla iki kez daha Galatasaray ve Türkiye'yi çalıştırdı.

21 Aralık 2017'de Galatasaray da 4 . Dönemine başladı. 10 Ocak 2022 tarihinde de ise Galatasaray daki dördüncü dönemi sona erdi. Ben şahsen Galatasaray li olup çok da fanatik olmasam da Fatih Terim'in olduğu 2011 - 12 sezonun dönemleri özellikle de Fernando Muslera'nın girdiği zamanları çok seviyorum.

  • 🛑 Kötüye Kullanım Bildir
  • 🔗 Bağlantıyı kopyala

Cevabınızı eklemek için Giriş yapmalısınız

Sorunuzu sorun, soruları cevaplayın ve para kazanın.